Držitel ceny Thálie Peter Pecha si plní svoje sny

Peter Pecha se sice aktuálně připravuje na muzikál We Will Rock You, který bude mít premiéru již 18. dubna v pražské Tipsport Areně, i tak si ale našel čas na svůj životní sen, který v posledních letech musel jít stranou. Rád by totiž svou vlastní hudbou dobyl koncertní sály.

“Hudbu miluju už od dětství a měl jsem i vlastní kapelu. Vystupovali jsme na Slovensku a musím přiznat, že i celkem úspěšně. I proto jsem se rozhodl pro studium zpěvu na JAMU,” vysvětluje Pecha s tím, že po dokončení studia ale přišly nabídky z divadel a proto musela jít jeho vysněná sólová dráha zpěváka stranou.

Ačkoliv byl neustále pracovně vytížený, psal si alespoň takzvaně do šuplíku. A dneska je za to rád. “Celý život jsem chtěl stát na pódiu jako zpěvák, dělat hudbu, koncertovat a nechci se toho snu vzdát. Rozhodl jsem se, že to zkusím. Proto jsem kontaktoval producenta Markuce Trana, kterému jsem pustil svou hudbu, vysvětlil svůj koncept a on se rozhodl se mnou do toho jít,” říká představitel Galilea a Britneyho z We Will Rock You s tím, že s Tranem jsou, co se vnímání hudby týče, na stejné vlně nejen.

“Rozhodli jsme se, že uděláme něco co nás baví a uvidíme jestli se to chytí. V každém případě si tu práci chceme užít. Chceme dělat komerční hudbu, za kterou si budeme stát a věřím, že se bude líbit,” dodává Pecha, jehož fanoušci se ale nemusí bát, že pověsí svou muzikálovou kariéru na hřebíček.

“Zpívat písničky Freddieho Mercuryho je pro mě neskutečná výzva a moc se těším, až muzikál představíme divákům. Je to show, která tady ještě nebyla,” říká Pecha, který se divákům představí již 18. dubna v pražské Tipsport Areně, kde proběhne premiéra muzikálu We Will Rock You.