Novou Miss ČR 2020 se stala Jana Krojidlová

Několikrát odložené finále Miss České republiky proběhlo v sobotu 15. května, kdy o titul královny krásy bojovalo celkem osm superfinalistek. Vítězkou se stala Jana Krojidlová (20) z Čelákovic. Vyhlášení v přímém přenosu na tn.cz vidělo 1,25 milionu diváků.

Finále tradiční národní soutěže krásy, která se koná od roku 1989, se konalo bez diváků. Živý přenos moderoval herec a komik Jakub Kohák společně s vítězkami předchozích ročníků Ivetou Maurerovou a Nikolou Kokyovou. Do boje o korunku královny krásy postoupilo z původních dvanácti finalistek pouze osm dívek. Čestné místo v porotě kromě jiných přijali i herec Robert Jašków, herečka a zpěvačka Ivana Jirešová, vítězka páté řady pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar Tereza Mašková nebo zpěvák Jan Kopečný.

Dívkou s nejvyšším počtem hlasů od fanoušků soutěže se stala reportérka TV Nova Simona Šimková (24), která vedle titulu Miss Sympatie získala i titul Miss Silueta udělovaný dívce s nejlepší postavou. Soutěž díky novým organizátorům dostala čistě charitativní charakter a je úzce propojena s projektem Počítače dětem. V něm dívky získávaly starší počítače pro děti ze sociálně slabých rodin, aby mohly distančně studovat. Těchto počítačů se v celém projektu Počítače dětem za rok podařilo získat více jak dva a půl tisíce. Světovou premiérou se stalo vyhlášení titulu, který udělil Fond dětí Organizace Spojených národů UNICEF dívce, která se nejvíce zapojila do pomoci potřebným. Miss Naděje se stala Kristýna Hyská (20) z Nespek.

Na vítězky čekalo hned několik hodnotných cen od partnerů soutěže, kdy celková hodnota výher přesáhla jeden milion korun. Byly to ceny: roční pronájem vozu od společnosti Autobond Group v hodnotě 150 tisíc korun, korunky a šperky českého výrobce JSB Bijoux v hodnotě 280 tisíc korun, granátové šperky od výrobce Granát Turnov v hodnotě 40 tisíc korun, audio bezdrátová elektronika značky Lamax v hodnotě 30 tisíc korun a mnoho dalších.
Vítězkou se stala Jana Krojidlová (20) z Čelákovic
I. vicemiss je Valerie Herianová (19) z Ústí nad Labem
II. vicemiss Kateřina Šimonková (19) z Krnova

Záznam z celého finálového večera naleznete v tomto odkaze:
https://www.facebook.com/155470627990865/videos/806123706713872

Foto: Ondřej Čapka