Olga Lounová a Elis Mraz přicházejí s elektroswingovou skladbou „Napůl Lásky“

Videoklip k písní “Napůl Lásky” z dílky Elis Mráz a Olgy Lounové se zapíše do historie jako ten nejbarevnější. Talentované zpěvačky si na něm totiž nevyhrály jenom, co se jejich hlasových a hereckých dispozic týče, ale i kreativity. A vznikl klip, který nemá na české poměry obdoby. A milovníci stylu šedesátých let budou jásat blahem. Vtipně rozdělené barevné spektrum pro každou zpěvačku zvlášť je provokativní pastvou pro oči a zároveň vystihuje text skladby o mileneckém vztahu.

Olga Lounová a Elis Mraz přichází  s letní elektroswingovou  skladbou „Napůl Lásky“. A daly si na něm opravdu záležet. “Musím říct, že to byl celkově hodně rozsáhlý projekt. Na české poměry i velký tým kreativních lidí, ale na každém detailu je kus z nás. Výsledek mě baví snad ještě víc, než samotné natáčení,” přiznává Olga

Olga Lounová a Elis Mráz v klipu Napůl Lásky

“Natáčení bylo velmi barevné a zábavné. Klip jsme si s Oli vymýšlely samy, po večerech jsme vybíraly barvy, cvičily choreografie nebo jezdily po vetešnictvích a kupovaly kulisy, které pak ještě i večer před natáčením dobarvovaly. Byla to krásná a kreativní zkušenost takhle společně tvořit,” doplňuje ji Elis, která písničku složila na hudebním sessionu ve Švédsku, kde ji rozpracovala se švédským producentem Rickardem Bondem a dala do šuplíku. Sáhla po ní, když ji Lounová pozvala jako hosta do Fóra Karlín na svůj vyprodaný koncert a zvažovaly, jakou píseň spolu zazpívají.

“Tak jsem píseň přepsala do češtiny a poslala Oli, zda by ji nebavila. Měla jsem obrovskou radost, že ano a píseň jsme mohly spolu udělat,” popisuje Elis Mráz.

“Moc se mi líbila. Ale je pravda, že tomu ještě předcházeli pokusy napsat nějakou píseň společně. Vždycky jsme něco rozdělaly a pak se zasekly, ale nakonec jsme každá přinesli raději svojí písničku. Eliška tuhle skvělou retro vypalovačku a já písničku Protože to nevzdám, kterou s náma ale nakonec nazpívalo ještě 13 dalších českých zpěváků,” dodala Olga.

Skladba je moderní písní využívající tradiční šedesátkový rytmus, ale zároveň s moderním zvukem, tak jak ho v dnešní době rády využívají Meghan Trainor nebo Adele. “Více než retro miluji Pin up styl, do kterého je celý klip hozený. Jeden čas jsem se takto česala a oblékala i v normálním životě. Tedy si natočit klip v tomto stylu bylo i takové splněné přání,” přiznává Elis.

“Já už jsem vlastně trochu takový retro, tak retro miluju. Pin-upky, barvy, ženskost a sukně této doby je neokoukatelná,” směje se Lounová, která už stihla i krátkou dovolenou na Zakynthosu a nyní má před sebou pracovní léto. Kromě natáčení filmu Gump, ke kterému složila písničku Protože to nevzdávám ji již tento pátek čeká vystoupení v legendárním retro music klubu v Zaječí a 31. července ji fanoušci budou moct potkat na VDN Festivalu v Obořišti. V srpnu pak ji čeká několik závodů a natáčení seriálu pro Českou televizi.