Osm let po její smrti ji diváci budou mít možnost opět vidět na pódiu

Je to přesně osm let, co zemřela Whitney Houston, držitelkou šesti cen Grammy a celosvětově prodala na stovky miliónů svých nahrávek.Závěr kariéry jedné z největších hvězdy ale poznamenalo užívání drog. 26. března zpěvačka znovu „ožije“ v Kongresovém centru Praha, kde bude k vidění hologramová show s názvem Večer s Whitney.

Zpěvačku Whitney Houston zná většina lidí díky mimořádně úspěšnému romantickému thrilleru Osobní strážce, v němž hrála po boku Kevina Costnera. Soundtrack k filmu – Will Always Love You – se stal nejprodávanějším ženským albem v historii, za týden se jej prodalo přes milion kusů. Za svou pěveckou činnost získala šest cen Grammy, dvě ceny Emmy a jedenadvacet Amerických hudebních cen. Od poloviny osmdesátých do konce devadesátých let Houston patřila k nejprodávanějším zpěvačkám. Vydala sedm studiových alb a prodala na 170 milionů desek a singlů.

V roce 2007 ukončila nešťastné manželství se zpěvákem Bobby Brownem. Její kariéru ale ničilo časté užívání alkoholu a drog. Houston prošla několika odvykacími kúrami, naposledy v roce 2011. Závislost se jí ale nakonec stala osudnou. V předvečer udílení cen Grammy, 11. února 2012, její bezvládné tělo našel v hotelovém apartmá v Los Angeles osobní strážce. Whitney Houston zemřela nešťastnou náhodou utonutím, nicméně k její smrti přispěla srdeční choroba a užívání kokainu. Bylo ji pouhých 48 let.

Osm let po své smrti zazpívá Whitney Hostoun v Kongresovém centru Praha svoje největší hity. Přesněji její světelný obraz, označovaný jako hologram. Posmrtné turné umožnila její švagrová Patricia Houston, která je hlavní správkyní dědictví po umělkyni. Spolu s hologramem na koncertě vystoupí skuteční tanečníci, vokalisté i původní muzikanti zpěvačky, včetně jejího bratra Garyho Houstona. Hologramová show, která proběhne 26. března a nese název Večer s Whitney představí zásadní hity, včetně Will Always Love You, I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me), How Will I Know, I Have Nothing, The Greatest Love of All nebo Higher Love. „Whitney tady už není, ale její hudba s námi bude žít navždy,“ uvedla švagrová Whitney Patricie Houston, která je zároveň generální ředitelkou The Estate Whitney E. Houston.


Whitney Houston Hologram World Tour 2020
Datum: 26. 03. 2020 20:00 (open door 19:00)
Místo: Kongresové centrum Praha
Vstupenky