V divadle Semafor se slavil nejen vznik Československa představením Osvobozené divadlo

Promoce a 104. výročí vzniku Československa se slavilo v divadle Semafor představením Osvobozené divadlo. Divadelní představení v Semaforu, sbírka pro nadační fond EDUKÁČEK, mezinárodní konference ve Slovanském Domě, pietní akt u Hvězdárny na Petříně, pieta u hrobu prezidenta T. G. Masaryka, VIP šachová hra s mistrem světa a velmistrem Sergejem Movsesjanem v Muzeu TGM v Lánech, Československá diskotéka.

Je to neuvěřitelné, ale všechny tyto společenské aktivity měl na svědomí pouze jeden jediný člověk; majitel EUROPEA INSTITUE Prague Ing. Vladislav Stanko, DPA, MBA, LL.M. Samozřejmě se neodehrály v jeden den, ale během dvou, i tak jde ale o velmi výjimečný počin. Oslavy vzniku Československa tak získaly neotřelý a velmi zajímavý ráz.

Zatímco pietní akty i šachový turnaj s konferencí se nesly v klidném, sotisfikovaném duchu, na promoci už panovala veselá atmosféra a během představení příjemná atmosféra nabírala na obrátkách. Přispěli k tomu všichni herci divadla Semafor, zvláště pak Jitka Molavcová a Jiří Suchý, který se hned v úvodu zmínil, jak si považuje toho, že si pan Stanko k promoci a oslavě státního svátku vybral právě jeho divadlo. Ještě před představením společně zazpívali Ódu na radost, aby dokázali, že své nadšení myslí vážně.

Po skončení představení s názvem Osvobozené divadlo se konala poslední akce v rámci oslav státního výročí, a to Československá diskotéka. Té se zúčastnila i řada VIP hostů z řad kulturní scény, mimo jiné hudebník Felix Slováček a skladatel Zdeněk Barták. Velmi příjemným bodem programu bylo živé vystoupení talentované dívčí skupiny Red Zone, jíž oba muzikanti předvídají skvělou budoucnost.

Zdroj: Helena Váňová Production