Aňa Geislerová jako Prezidentka v nové romantické komedii Rudolfa Havlíka

Už letos v létě by se měla v kinech objevit nová romantická komedie, kterou podle vlastního scénáře právě dotáčí režisér Rudolf Havlík. Jmenuje se Prezidentka, odehrává se v Praze a hlavní roli ztvárnila Aňa Geislerová. Její filmová prezidentka hledá cestu k tomu, jak uplatnit své právo na to milovat a být milována mužem svých snů.

„Nápad natočit film o prezidentce – ženě vznikl už v roce 2016, když jsem dotočil Pohádky pro Emu. Chtěli jsme nabídnout pohled za fasádu politických funkcí a profesních rolí. Snažili jsme se vytvořit postavu, která by mohla lidi inspirovat a připomenout nám, že milovat a být milován je něco, co potřebuje opravdu každý z nás,“ vysvětlil scenárista a režisér Rudolf Havlík, který má za sebou filmy Zejtra napořád, Pohádky pro Emu, Po čem muži touží, Bábovky či Minuta věčnosti.

Obsazení Ani Geislerové do role hlavy státu v sukních a lodičkách byla jasná volba. „Nikdy jsem nepřemýšlel o nikom jiném. Chtěli jsme spolu zase pracovat a Anin talent, esprit a šarm jsou pro tuto roli jako stvořené,“ svěřil se režisér s tím, že tak navázali na spolupráci na snímku Pohádky pro Emu.

Skvělou zkušenost s hereckou hvězdou má i producentka filmu, Šárka Cimbalová. „Jedním z prvních filmů, na kterém jsem se producentsky podílela, byla romantická komedie Pohádkář, kde hrála Aňa Geislerová také hlavní roli. Vracíme se tedy společně k úspěšné spolupráci v obsazení a žánru – i Prezidentku náš tým vyvinul jako romantickou komedii,“ dodala Šárka Cimbalová z produkční společnosti Marlene Film Production.

Stejně jako ve zmíněných Pohádkách pro Emu, i tady okouzlující rusovláska potká muže svého života, kterého ztvárnil Ondřej Vetchý. Její postavu definuje nejen její práce a poslání, ale také vztah s již dospělou dcerou
a náhodné setkání, které jí změní život. Jaká je její prezidentka? „Pro mě bylo strašně důležité vědět, že Kateřina, moje postava, bytostně cítí potřebu něco měnit a pomáhat,“ svěřila se na place v centru Prahy Aňa Geislerová. Po letním natáčení se nyní dokončují scény na Kampě, na Střeleckém ostrově, na Karlově mostě nebo u Pražského hradu. Vedle hlavní partnerské dvojice se ve filmu objeví například také Veronika Khek Kubařová, Oskar Hes, Juraj Loj, Jiří Langmajer nebo Vanda Chaloupková.