Jan Fanta: vypadnutí před živými koncerty mě hodně mrzelo

Přestože již několik let účinkuje v divadle Kalich, kde ho aktuálně můžete vidět v muzikálech Vlasy nebo Voda (a krev) nad vodou v Hudebním divadle Karlín nebo na Fidlovačce, neodolal zvědavosti a přihlásil se do Superstar. „Chtěl jsem to zkusit, trochu se zviditelnit a taky zjistit své možnosti“, přiznává sympatický zpěvák Jan Fanta, který v této pěvecké soutěži vypadl v semifinále, těsně před živými koncerty. „To mě hodně mrzelo, protože jsem si moc přál zažít live přenosy. Samozřejmě, že jsem to nebral úplně tragicky, vše se událo tak, jak mělo být. A krátce nato mi došlo, že tohle všechno je vlastně úplně skvělý začátek.

Zásadní impuls přišel od kolegy a kamaráda Ondry Rumla, který Honzovi zavolal a vybídl ho, ať začne s vlastní tvorbou. Druhý den se propojili se zpěvákem, skladatelem a hudebním producentem Lukášem Janotou a věci nabraly rychlý spád. „V podstatě šlo o souběh událostí, z nichž každá trvala jeden pouhý den“, usmívá se Honza Fanta. „Během jednoho dne jsme navázali spolupráci, hned druhý den vznikl singl, po týdnu jsem opět za jeden den písničku nazpíval a o něco později, zase během jediného dne se natočil videoklip.“ Honza si nemůže spolupráci s Lukášem Janotou vynachválit nejen proto, že jsou kamarádi z divadla, kde Janota alternuje s Vojtou Dykem v muzikálu Sherlock Holmes, ale hlavně pro jeho cit k hudbě, i o všeobecný přístup. Je moc rád, že se domluvil právě s ním a už pracují na další písni. Přestože se singl jmenuje ´Jeden Den´, s rychlostí vzniku písničky název nesouvisí. V podstatě je o tom, že i v jednom jediném dni se může stát něco, co člověku ovlivní zbytek života…

Nadějný zpěvák má zřejmě rád maximální pracovní nasazení, nikoho tím pádem nepřekvapí, že svou horkou novinku pokřtí ještě tento měsíc, tedy v červnu. Kmotry písně a klipu budou dva Ondřejové: Ruml, protože na jeho popud se Honza Fanta odpíchnul dál a Ondřej Gregor Brzobohatý. Mužské kolegy doplní Anna Fialová, Honzova letitá kamarádka.

Zdroj: Helena Váňová Production , foto: Patrik Šimr