Premiéra filmu Když prší slzy: erotické scény a lesbický sex upozadily scény s násilím

V českých kinech bude mít sice premiéru až 19. května, slavnostní předpremiéru měl ale film Když prší slzy již včera. Jak už název napovídá, nejde o film, u kterého se budou diváci smát, ačkoli úsměvné scény ve filmu také najdeme. O ty se postaral především herec Ladislav Ondřej v roli gaye. Režisérka filmu Michaela Semela napsala scénář na základě několika skutečných příběhů domácího násilí. Hlavní roli zakřiknuté, manžele týrané optičky svěřila herečce Anetě Kernové. Jejího filmového manžela zahrál Jan Burda, který se role záporáka velmi dobře zhostil. V další hlavní roli diváci uvidí Hanu Drozdovou. Ve filmu je lékárnicí a s týranou optičkou naváže intimní vztah. I když jde spíš o propojení duší, postelových scén se ve filmu objeví hned několik.

Slavnostní předpremiéry se v pražském kině Atlas zúčastnila většina z herců, kteří se ve filmu objeví: Aneta Kernová, Hana Drozdová a Jan Burda, Karolína Krézlová, Petr Vondráček, Ladislav Ondřej, Jaroslav Sypal, Eva Čížkovská, Denisa Pfauserová, Andrea Kalousová, Lucie Zedníčková, Amélie Zedníčková, Jaromír Nosek, Jakub Moulis, Dominik Cvrček, Eliška Matzkeová, Sofia Sekelová, Michaela Nosková, Jindřich Čanda, Matěj Dejdar, Kateřina Pechová, Peter Pecha, Adam Novák, Kája Pavlíček, Kateřina Bláhová, Jiří Kmoníček, Matyáš Hložek. Za štáb jmenujme alespoň kameramana Tomáše Drdáckého, jehož práci diváci ocenili velkým potleskem a chválou. Překvapením pro publikum byla přítomnost hollywoodského skladatele Elia Cmirala, jehož filmovou hudbou se může film pochlubit. Téma filmu oslovilo i řadu další osobností české kultury, jako například Ivanu Jirešovou, Petru Černockou, Báru Vaculíkovou, Štěpánku Duchkovou, Markétu Muzikářovou, Báru Fišerovou, Šimona Bílinu, Braňo Poláka, Olgu Lounovou a řadu dalších, ale také politiky Zuzanu Majerovou a Karla Diviše. Oba totiž podporují kinematografii a téma domácího násilí jim není lhostejné, stejně jako všem, kteří film Když prší slzy podpořili. Domácí násilí v rodinách sice trápilo jeho oběti i v minulých letech či stoletích, díky covidovému lockdownu se bohužel nyní rozšířilo do rodin, kde by nikdo agresi, ať už fyzickou nebo psychickou neočekával.

Celovečerní film režisérky Michaely Semela, který je určen divákům od 16ti let, vyrobila společnost Griffin film, v produkci Heleny Váňové a Jana Lengyela, hlavními sponzory filmu byly společnosti: FOKUS optik, CK KALOUSEK A WILLIAMS, AVON a I AM SIKI. Partnerem premiérové after party v restauraci na Střeleckém ostrově pak byla společnost TREBITSCH WHISKY.

Primárním cílem filmového projektu se sociálně charitativním podtextem je zasáhnout diváky silným, osobitým příběhem. Poukázat na skutečnost, že domácí násilí není ve vztazích ojedinělé a že je třeba tomuto tématu věnovat větší pozornost. Film může pomoci lidem, kterých se téma domácího násilí týká, najít sílu od partnera/partnerky odejít a začít nový život. A přinejmenším ukáže, že oběť domácího násilí může být kdokoliv, bez ohledu na pohlaví, vzdělání či sociální zařazení.

Zdroj: Helena Váňová Production