Skupina QUEENIE oznámila světovou tour na rok 2022

Show musí pokračovat, slovy písně od Freddieho Mercuryho The Show Must Go On, hlásí do světa dnes již nejúspěšnější Queen tribute kapela QUEENIE v čele s frontmanem Michaelem Kluchem.
Kvůli koronavirové krizi již jednou přeložené koncerty v pražské O2 areně se uskuteční 11. a 12. září a pak 21. prosince 2020. Jedná se o  velkolepou show za desítky milionů korun, která je nejkomplexnější, kterou kdy připravil český interpret a zároveň jedinečná v rámci tohoto žánru ve světovém měřítku.

Jak frontman kapely Michael Kluch a producent projektu Queen Relived by Queenie Mgr. Martin Zoubek na tiskové konferenci na lodi Bohemia Rhapsody uvedli, koncerty budou! „Hrát budeme #TheShowMustGoOn. My již hrajeme a po posledním jednání s paní hlavní hygieničkou máme signály, že by se v září i v prosinci, při dodržení zvláštních hygienických opatření, které prostory O2 areny umožňují, naše dlouho očekávaná show měla uskutečnit. Přípravám se tedy věnujeme naplno, a navíc naše fanoušky a příznivce stále ještě zveme na letní open-air tour QUEENIE Pod širým nebem,“ říká Michael Kluch, frontman kapely QUEENIE.

Foto: Michala Rusaňuková /QUEENIE

Již od poloviny července jede QUEENIE letní turné Pod širým nebem, které se uskuteční na hradech a zámcích.  Atmosféru těchto koncertů, kromě skvělé hudby a zpěvu, umocňuje také specifické pódium, které je přesným modelem stage ze slavného klipu Queen, The Miracle.
Samotná scéna ohromuje už jen svými čísly. Rozměry stage jsou: 21 metrů na výšku, 55 metrů na délku a nejširší bod je na 33 metrech. Techniku a předem vyrobené části scény a dekorace bude přepravovat 28 kamionů.

Show Queen Relived by Queenie byla od začátku připravována pro světové turné. Již v průběhu výroby nabídl producentsko-pořadatelský tým tuto show několika světovým promotérům a pozval je na představení do O2 areny.  „Máme již několik vážných zájemců, kteří si chtějí show nejdříve prohlédnout, ale promotér z Jižní Koreje na nic nečekal a nabídl nám odkoupení 12 až 16 představení pro rok 2022 s tím, že v dalších letech koncertní šňůru rozšíří. Po několikaměsíčním vyjednávání jsme s ním minulý týden podepsali smlouvu! V této chvíli víme, že koncerty mají být ve velkých halách v Jižní Koreji a mají mít formát koncertů velkých zahraničních hvězd. Tzn. zůstává zachována koncepce, kterou představíme na premiéře v Praze v O2 areně. Termíny a přesná místa budou ještě upřesněna. Vlivem důsledků koronavirové krize zatím promotér z Koreje neví, jestli bude moci turné zahájit již na jaře nebo až na podzim roku 2022. Zároveň také běží i jednání se zájemci z řad významných promotérů z Evropy i z dalších zemí,“ prozradil producent Martin Zoubek.